آیا می پنداری که جسم کوچکی هستی ؟ولی درون تو جهان بزرگی نهفته است.(امام علی علیه السلام)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
خانه » دانلود » فایل صوتی لو رفته مهدی طارمی در برنامه نود + گرفتن جام پرسپولیس
فایل صوتی لو رفته مهدی طارمی در برنامه نود + گرفتن جام پرسپولیس

فایل صوتی لو رفته مهدی طارمی در برنامه نود + گرفتن جام پرسپولیس

فایل صوتی لو رفته مهدی طارمی در برنامه نود + گرفتن جام پرسپولیس

فایل صوتی لو رفته مهدی طارمی در برنامه نود + گرفتن جام پرسپولیس

فایل صوتی لو رفته مهدی طارمی در برنامه نود + گرفتن جام پرسپولیس

فایل صوتی لو رفته مهدی طارمی

فایل صوتی لو رفته مهدی طارمی در برنامه نود و ماجرای گرفتن جام پرسپولیس و کسر امتیاز از پرسپولیس این روزها جنجال زیادی در فضای مجازی به پا کرده است.

صحبت های مهدی طارمی در برنامه نود جنجال جدیدی در فوتبال ایران به پا کرد و برای بار چندم پرسپولیس را با حاشیه برد! مهاجم سابق قرمزها در مصاحبه خود عنوان کرد مدیریت وقت باشگاه قرارداد جعلی را به امضای او رساندند تا بتواند از باشگاه ریزه اسپور به پرسپولیس بیاید. او همچنین گفت طاهری مدیر وفت پرسپولیس به فیفا دروغ گفت و در واقع قراردادی از قبل بین ما به امضا نرسیده بود!

با توجه به این ادعاها برخی از باشگاه ها از جمله استقلال، سپاهان و تراکتورسازی در تکاپو هستند تا با شکایت به کمیته انضباطی، نتایج فصل قبل پرسپولیس را ۳ بر صفر بازنده کنند و قهرمانی را از پرسپولیس بگیرند.

در همین ارتباط روزبه وثوق احمدی، کارشناس مسائل حقوقی فوتبال گفته است: “اگر فرض را بر این بگذاریم که تخلفی رخ داده، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال می‌تواند به آن ورود کند چون تخلفی بوده که در ایران اتفاق افتاده است و ربطی به فیفا ندارد. ما نمی‌توانیم با اقرار یک شخص بگویم تخلف صورت گرفته، اول باید شکایتی مطرح شود و بعد کمیته انضباطی بررسی کند که کدام آیین‌نامه مشمول این شکایت می‌شود. برای باز شدن هر پرونده‌ای، باید شاکی وجود داشته باشد. البته در برخی موارد هم با گزارش می‌شود به پرونده‌های مختلف رسیدگی کرد. در کل رسیدگی به این موضوع در صلاحیت کمیته انضباطی است.”

وثوق احمدی معتقد است: “فیفا هم در رای خود در خصوص پرونده شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه نیز به مساله جعل قرارداد طارمی توسط مدیران وقت باشگاه پرسپولیس ورود نکرده و صرفا به غیر واقعی بودن تاریخ اشاره کرده است و آن را از نظر حقوقی مورد نظر قرارداده نه از بعد انضباطی.

طبق تبصره یک ماده ۱۲۰ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال مصوب ۲۹ آذر ۹۶، تخلفاتی که قبل از این تاریخ رخ داده بر اساس مقررات انضباطی، زمان وقوع رسیدگی می‌شوند مگر آنکه مقررات جدید به نفع شخص متخلف باشد که در این صورت بر اساس مقررات جدید رسیدگی خواهد شد.

همچنین در آیین نامه جدید به صراحت آمده است مشمول محدودیت زمانی نیست اما باید از فیلتر مربوط به ماده ۱۲۰ عبور کند تا بتوان یک پرونده قدیمی را با مقررات انضباطی جدید بررسی کرد. از نظر من باید در صورت اثباث این تخلف، باید از آیین نامه قبلی استفاده کرد.

در ماده ۷۴ آیین نامه انضباطی قبلی قید شده، شرایط استفاده از سند مجعول شامل چه مواردی می شود و در مورد بازیکن غیر مجاز بند ۱۴ ماده ۶۸ صراحتا اعلام کرده، شکایت درباره تخلف فقط ظرف ۲ ساعت بعد از پایان بازی می تواند انجام شود.

این موضوعی است که باشگاه‌های لیگ برتری نظیر استقلال می‌توانند طبق بند ۵ ماده ۶۰ آیین نامه جدید به کمیته انضباطی مطرح کنند و مرجع رسیدگی نیز همین کمیته است اما باید متذکر شوم به نظر می‌رسد این پرونده طبق آنچه در بالا ذکر شد شامل ماده ۱۲۰ می شود و امکان بررسی آن منوط به تایید کمیته انضباطی می باشد.

با توجه به تاریخ رخ دادن موضوع این پرونده و بر اساس تبصره‌ها، مقررات انضباطی مصوب سال ۱۳۹۶، آیین نامه انضباطی جدید فدراسیون فوتبال مربوط به این موضوع نمی‌شود و باید مقررات انضباطی قبلی را ملاک قرار داد. طبق آیین نامه پیشین انضباطی نیز تیم‌های لیگ برتری تنها ۲ ساعت پس از برگزاری بازی های خود حق شکایت در خصوص حضور غیر قانونی بازیکنان حریف را داشتند. مسابقاتی که مهدی طارمی برای باشگاه پرسپولیس به میدان رفته است، در زمان مقررات سابق بوده است و از نظر اینجانب باید به همان آیین نامه قبلی مراجعه کرد. به هر حال نظر نهایی را کمیته انضباطی اعلام خواهد کرد.”

دانلود فایل صوتی لو رفته مهدی طارمی

گردآوری: دیدیار | Didyar.com

امتیاز 3.00 ( 4 رای )
اشتراک گذاری مطلب

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به دیدیار مجاز است