نیکوترین عادت تفکر است و حکمت زاده تفکر.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
خانه » دانلود » فیلم کامل صحبت های دکتر روحانی با رضا رشیدپور دوشنبه ۲ بهمن ۹۶
فیلم کامل صحبت های دکتر روحانی با رضا رشیدپور دوشنبه ۲ بهمن ۹۶

فیلم کامل صحبت های دکتر روحانی با رضا رشیدپور دوشنبه ۲ بهمن ۹۶

فیلم کامل صحبت های دکتر روحانی با رضا رشیدپور دوشنبه ۲ بهمن ۹۶

فیلم کامل صحبت های دکتر روحانی با رضا رشیدپور دوشنبه 2 بهمن 96

فیلم کامل صحبت های دکتر روحانی با رضا رشیدپور دوشنبه ۲ بهمن ۹۶

صحبت های دکتر روحانی

فیلم کامل صحبت های دکتر روحانی با رضا رشیدپور دوشنبه ۲ بهمن ۹۶ که امشب گفتگوی زنده تلویزیونی دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان با رضا رشیدپور به صورت چالشی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه دوشنبه در گفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم این مطلب را در پاسخ به سوالی در مورد اقدامات دولت برای مقابله با زلزله و این که بخشی از منتقدان دولت معتقدند شما در بازدید از مناطق زلزله زده در حلقه محافظان فراوان و در اتومبیل ضد گلوله حضور یافتید مگر قرار بود آنجا چه اتفاقی رخ دهد که شما اینگونه به کرمانشاه سفر کردید؟ ، بیان کرد.

رییس جمهوری خطاب به مجری برنامه پاسخ داد: ما حوادث تلخ و شیرین در کشور داریم، شما حوادث تلخ را ردیف کردید.

روحانی با بیان این که موضوع زلزله از موضوعات بسیار مهمی است که به آن پرداخته می شود، اظهار داشت: حادثه کرمانشاه حادثه ای کم سابقه بود که قدرت زیادی داشت و خداوند کمک کرد قبل از این زلزله،پیش لرزه آمد باعث شد که بسیاری از مردم از خانه خارج شوند وگرنه تلفات بیشتر می شد.

وی افزود: در زلزله کار خوبی صورت گرفت، البته این به معنای آن نیست که کار ما بی نقص است، در دقایق اول این حادثه من با وزیر کشور صحبت کردم، کمیته ای برای رسیدگی به این مساله تشکیل شد بلافاصله همان شب تیمی به کرمانشاه اعزام شد.

رییس دولت دوازدهم تصریح کرد: بخش امداد کار بزرگی در این حادثه انجام دادند هفت هزار و ۸۱۷ مصدوم را در این حادثه نجات دادند و به بیمارستان ها منتقل شدند.

روحانی اضافه کرد: من بلافاصله به کرمانشاه رفتم، برخی از دوستان می گفتند چند روز دیگر به این استان بروید، حادثه تازه و لب مرز رخ داده است، ناامنی وجود دارد چند روز دیگر بروید ولی ما بلافاصله به کرمانشاه رفتیم، فردای روز زلزله به وزیران کشور و بهداشت ماموریت دادم که هر چه سریع تر به آن جا بروند و خودم نیز بلافاصله به کرمانشاه رفتم.

وی گفت: زمانی که به کرمانشاه رفتیم جایی مشخص شده بود در سرپل ذهاب از ماشین پیاده شدم در مسیری دیدم ساختمانی فروریخته ایستادیم همان جا پیاده شدم صحبت کردم البته برای محافظان سخت است.

وی افزود:هنگامی که به اتومبیل بازگشتم متوجه شدم بلندگویی قرار داده شده که بنده سخنرانی کنم، ایستادم دیدم بلندی نیست رفتم در اتومبیل که مسلط باشم با مردم صحبت کردم سپس شورا را کرمانشاه تشکیل دادیم.

رییس جمهوری ادامه داد: سپس من به بیمارستان رفتم و به مجروحین سر زدم، در آن بیمارستان تا آن موقع نزدیک به ۶۰۰ عمل انجام شده بود برخی از پزشکان و پرستاران از شدت کار بیهوش شده بودند.

روحانی از همه نیروهای امداد گر، ارتش و سپاه در زلزله کرمانشاه تشکر کرد و گفت: البته ممکن است که نواقصی هم بوده باشد.

وی همچنین گفت: ما هنوز هم نگران عزیزان هستیم در موضوع اسکان موقت و اضطراری امکان خوبی صورت گرفت، بودجه لازم بلافاصله تخصیص داده شد، کانس و چادردر اختیارشان قرار داده شد.

وی اظهار داشت: ایران کشوری است که در گسل زلزله قرار دارد، در این ایام می بینید که تقریبا روزانه از شمال کشور تا جنوب یک جایی لرزش داریم، در کرمانشاه صدها پس لرزه داشتیم، این معنایش این است که باید کشور و محل مسکونی مردم را برای این حوادث آماده کنیم تا خسارت کم شود و تلفات کم شود.

رییس جمهوری افزود: در زلزله استان کرمان مشاهده کردید که تلفات و خسارات کم بود چون برخی از این مکان ها بازسازی شده بود، ساختمان ها آماده تر بود.

روحانی تصریح کرد: کشور را باید برای این کار آماده کنیم، از مهم ترین طرح ها این بود که ساختمان ها با مهندسی و مقاوم در برابر زلزله باشد، جاهایی که مقررات به دقت اجرا و پیاده و نظارت شده، ساختمان ها به خوبی مقاومت کردند ولی آن مکان هایی که که نظارت نشده با حادثه مواجه شدیم.

وی تاکید کرد: از طرح هایی که در بودجه ۹۷ پیش بینی کردیم که به مقاوم سازی و مقاومت ساختمان ها در برابر زلزله اشتغال و رفاه مردم مربوط می شود مساله بافت های فرسوده است.

رییس قوه مجریه تصریح کرد: ما تصمیم گرفتیم که بافت های فرسوده را بازآفرینی کنیم، اولین تصمیم ما برای این بازآفرینی به سال ۹۳ باز می گردد، مقرراتی وضع شده، محلاتی در سراسر کشور تعیین شده است اما در ماه ها و سال آینده مردم شاهد تلاش مضاعف خواهند بود.

دانلود فیلم گفتگوی رشیدپور و روحانی

گردآوری: دیدیار | Didyar.com

امتیاز 3.40 ( 5 رای )
اشتراک گذاری مطلب

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به دیدیار مجاز است